Damski Grunge. Anna Zenkovska

TYP SZKOLENIA: ONLINE (webinar)
KIEDY: JUŻ DOSTĘPNY
CENA UDZIAŁU: 98,00 zł
 

Nasz kolejny Webinar jest poświęcony stylu grunge. Męskie i damskie strzyzenie zostanie wykonane za pomocą metody disconnection oraz wykończone nożem chińskim. Ten sposób wykonania strzyżeń pozwoli nam osiągnąć masywną linię konturów oraz lekkość tekstury włosów. Strzyżenie w stylu grunge pasuje osobom które nie chcą zlewać się z tłumem i nie chowają swoją indywidualność.

 

Grunge style jest wyrazem buntu młodzieży amerykańskiej lat 80. i 90. poprzedniego wieku, która jak każde pokolenia szukała ekspresji swoich przekonań i idei. Zastój gospodarczy i bezrobocie w pewien sposób natchnęły do sprzeciwu estetyce i elegancji. Esencją grunge jest luz zarówno w ubiorze jak i uczesaniu, na równi stawiana jest wygoda z niezależnością, ekspresją osobowości.

 
 

Sam gatunek muzyczny powstał w odpowiedzi na postępującą komercjalizację muzyki rockowej. Te dwie główne idee, czyli sprzeciw wobec kultu pieniądza i podkreślenie wartości wyjątkowości jednostki znajdują swój wyraz nie tylko w muzyce i ubiorze ale również w sztuce fryzjerskiej. Klasyczny outfit złożony z flanelowej koszuli, wyciągniętego swetra i potarganych dżinsowych rurek dopełniają rozczochrane asymetryczne cięcia i luźne niechlujne upięcia. Nieodłącznym elementem fryzury grunge’owej są naturalne fale i przedziałki umieszczone w różnych miejscach.

 

Wiek XXI przedstawia zupełnie nową odsłonę tego stylu. W całą tą niedbałość zostały wplecione elementy precyzji i pozornie sprzecznej elegancji, które tworzą bardzo ciekawe połączenie, a końcowy efekt jest szansą na pokazanie czym jest prawdziwy artystyczny nieład. Więc zamiast zwykłego niechlujstwa postawmy na wystudiowany nieład aby dać wyraz minionym ideom w mistrzowskich kreacjach na miarę drugiej dekady XXI wieku.